محلول خوراکی اینتلکتا

چربی سوزی

بهبود عملکرد مغز

بهبود عملکرد ورزشی

Intelecta

کارنیتین اسید آمینه ای است که تقریبا در تمام سلول های بدن وجود دارد . ال-کارنیتین شکل استاندارد و فعال کارنیتیتن است که در بدن، غذا ها و بیشتر مکمل ها یافت می شود. کارنیتین نقش مهمی در تولید انرژی دارد. این ترکیب اسید های چرب را به داخل میتوکندری سلول منتقل می کند تا برای تولید انرژی سوزانده شوند.علاوه بر این، کارنیتین ترکیبات سمی تولید شده در میتوکندری را از آن خارج کرده تا از تجمع و عوارض آن ها جلوگیری کند.به دلیل عملکرد مهم کارنیتین، این ترکیب در بافت هایی مانند عضلات اسکلتی و قلب ذخیره می شود.

مهم ترین کارکردهای ال کارنیتین:

  • کاهش وزن:

از آنجایی که ال-کارنیتین به انتقال اسید های چرب به داخل سلول و چربی سوزی کمک می کند،برخی مطالعات نشان می دهد که دریافت مکمل ال-کارنیتین در کنار رژیم غذایی و ورزش موجب کاهش وزن و کاهش شاخص توده بدنی(BMI) می شود.

  • عملکرد ورزشی:

ال-کارنیتین با انتقال چربی به داخل سلول،منبع انرژی پایداری برای عضلات فراهم می آورد و آسیب سلولی حین و پس از ورزش جلوگیری می کند.مصرف کارنیتین در طول تمرینات سنگین ورزشی که عضلات به اکسیژن بیشتری نیاز دارند،موجب کاهش خستگی و افزایش استقامت می شود.

  • ناباروری مردان:

مطالعات نشان می دهند مصرف ال-کارنیتین در درمان ناباروری مردان مؤثراست و می تواند حرکت،انرژی و کیفیت اسپرم ها را بهبود بخشد.

  • عملکرد مغز:

دریافت روزانه ال-کارنیتین به بهبود عملکرد مغزی بیماران مبتلا به آلزایمر و سایر بیماری های مغزی کمک می کند. ال-کارنیتین از آسیب سلول های مغزی جلوگیری کرده و بهبود قابل توجهی در فعالیت های مغزی از جمله حافظه و تمرکز ایجاد می کند.

  • بیماری های قلبی:

مصرف ال-کارنیتین فشار خون و التهاب مرتبط با بیماری های قلبی را کاهش می دهد و موجب بهبود بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر و نارسایی مزمن قلبی می گردد.

  • بیماری کلیوی و همودیالیز:

سطح ال-کارنیتین در افراد مبتلا به بیماری کلیوی کاهش می یابد.کاهش سطوح خونی و ذخایر عضلانی ال-کارنیتین با ضعف عضلانی و خستگی همراه است.

روزانه یک ویال مصرف شود.در صورت تمایل می توانید با آب یا آبمیوه مخلوط نمایید.

  • دریافت ال-کارنیتین در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید علائم را تشدید می کند.
  • دریافت ال-کارنیتین در بیماران مبتلا به تشنج احتمال بروز حملات را افزایش می دهد.

از مصرف ال-کارنیتین در بارداری و شیردهی پرهیز شود.

سایر محصولات