بهبود دردهای آرتروز

بازسازی غضروف

افزیش انعطاف پذیری مفاصل

مکمل آرتروزن ( Artrozen ) برای پیشگری و درمان آرتروز

مکمل آرتروزن، محصول کشور پرتغال است که توسط شرکت سینا پیشگام دارو نوین به صورت انحصاری وارد شده است.این مکمل برای پیشگیری و کمک به درمان بیماری آرتروز است. آرتروز ممکن است همراه با درد باشد که بر دامنه حرکت مفاصل تاثیر می گذارد. از این مکمل برای کاهش دردهای آرتروز و  ایجاد غضروف سازی استفاده می شود. مواد موجود در آرتروزن کمک به افزایش تراکم استخوان ها و همچنین جلوگیری از پوکی استخوان می کنند. مکمل های متفاوتی برای تقویت و ساخته شدن غضروف ها وجود دارد، آرتروزن با دارا بودن 7 ماده گوناگون برای پیشگیری از آرتروز بسیار مفید است و علاوه بر افزایش انعطاف پذیری غضروف، تحرک فیزیکی بیمار و درمان آن را نیز تسریع می بخشد.

گلوکزامین:

یک ترکیب طبیعی موجود در غضروف است. (بخصوص در مایع اطراف مفاصل). گلوکزامین ساختمان طبیعی برای رشد، ترمیم و نگهداری غضروف فراهم می کند و به حفظ و جذب آب توسط غضروف ها و همچنین پیشگیری از تجزیه آنها نیز کمک می کند. گلوکزامین در کاهش درد، بهبود حرکت و انعطاف پذیری مفاصل نیز موثر است.

کندروئیتین:

یک ماده طبیعی موجود در بدن انسان و یک جزء اصلی از غضروف است که در ساخت بافت همبند در سراسر بدن ازجمله مفاصل مشارکت می کند. از آنجایی که در جذب و حفظ آب دخیل است در انعطاف پذیری و بهبود حرکات مفاصل نیز موثر است.

متیل سولفونیل متان:

به طور طبیعی در بدن وجود دارد و بـه عنوان منبع گوگرد برای ساخت بافت همبند در نظر گرفته می شود. گوگرد چهارمین ماده معدنی فراوان در بدن می باشد که در غلظت های بالا در مفاصل وجود دارد و در تولید کندروئیتین سولفات و گلوکزامین مشارکت می کند. این ترکیب آلی حاوی گوگرد، به بهبود سیستم ایمنی و کاهش التهاب نیز کمک می کند.

هیالورونیک اسید:

این ماده در استخوان ها، بافت همبند، مفاصل، تاندون ها و غضروف های سراسر بدن وجود دارد. از آنجایی که هیالورونیک اسید باعث مقاومت استخوان ها در برابر ساییدگی می شود، برای کاهش علائم مرتبط با بیماری های مفاصل مفید است. همچنین هیالورونیک اسید در بخش مهم دیگری از مفاصل به نام غشاء سینوویال نیز وجود دارد. این غشاء یک پوشش بین دو استخوان در محل مفصل تشکیل می دهد و مایع سینوویال ترشح می کند. مایع سینوویال یک مایع چسبناک است که به الاستیسیتی مفاصل و تحویل مواد مغذی به غضروف ها کمک می کند.

کلاژن دریایی:

یک پروتئیـن ساختاری پیچیده است که به حفظ قدرت و انعطاف پذیری پوست، رباط ها، مفاصل، استخوانها، عضلات و تاندون ها کمک می کند. تحقیقات گذشته ثابت کرده اند که پیتیدهای کلاژن به دست آمده از پوست ماهی با افزایش تراکم استخوان ها، اثر مثبتی بر روی سلامت استخوان ها دارند، همچنین این ترکیب دارای فعالیت ضدالتهابی در بیماری استئوآرتریت (آرتروز) نیز می باشد. کلاژن ماهی، کلاژن نوع دو است که فراوان ترین نوع کلاژن در بدن انسان است.

سیلیکون:

برای تشکیل کلاژن و کلسیفیکاسیون استخوانها ضروری است. سیلیکا به پیشگیری از پوکی استخوان، ترمیم شکستگی استخوان، حفظ یکپارچگی بافت همبند و ایجاد غضروف برای مفاصل قوی تر کمک می کند.

کوئرستین:

رادیکال های آزاد عوامل اصلی ایجاد التهاب و فرآیندهای تخریبی هستند که نقش مهمی را در استئوآرتریت (آرتروز) بازی می کنند. کوئرستین نوعی آنتی اکسیدان فالونوئید است که در غذای های گیاهی از جمله سبزیجات، گوجه فرنگی و کلم بروکلی یافت می شـود. کوئرستین به عنوان یکی از فراوانترین آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی نقش مهمی در مبارزه با رادیکال های آزاد، عوارض پیری و التهاب دارد.

روزانه دو عدد قرص همراه صبحانه.

در افرادی که به فراورده های حاصل از سخت پوستان حساسیت دارند با احتیاط مصرف شود.

تاکنون عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است. ممکن است عوارض گوارشی خفیف مشاهده شود.

سایر محصولات