برای بی حس کردن بخشی از بدن حین جراحی،

برای تسکین درد حین زایمان،

تسکین درد حاد بعد از جراحی

روپیواکائین Ropivacaine Bioindusteria / Ropivacaine)

روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا چیست و مورد مصرف آنچه می باشد؟

روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا حاوی ماده موثره روپیواکائین هیدروکلراید است که به گروهی از داروها به نام داروهای بی حسی موضعی که برای بی حس کردن قسمتی از بدن استفاده می شوند، تعلق دارد. روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا 7.5 میلی گرم/میلی لیتر و ۱۰ میلی گرم/میلی لیتر در بزرگسالان و کودکان ۱۲ سال به بالا برای بی حس کردن بخش هایی از بدن در حین عمل جراحی استفاده می شود. در موارد زیر می تواند استفاده شود:
– برای بی حس کردن بخشی از بدن حین جراحی، شامل بخش سزارین؛
– برای تسکین درد حین زایمان، بعد از عمل جراحی یا تصادف.
روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا ۲ میلی گرم در میلی لیتر در بزرگسالان و کودکان در تمام سنین، هم در حین جراحی هم بعد از جراحی، در درمان درد حاد. مانند دردهای بعد از جراحی استفاده می شود.
روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا حاوی سدیم است هر میلی لیتر از محلول این دارو حاوی 3.5 میلی گرم سدیم است. این امر برای بیماران با نارسایی عملکرد کلیه یا افرادی که در رژیم کاهش سدیم هستند، همیشه در نظر گرفته شود.

– برای بی حس کردن بخشی از بدن حین جراحی، شامل بخش سزارین؛
– برای تسکین درد حین زایمان، بعد از عمل جراحی یا تصادف.

در مصرف روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا ۲ میلی گرم/میلی لیتر توجه ویژه مورد نیاز است.
• در نوزادان، زیرا آنها به مصرف روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا حساس تر هستند.
• کودکان زیر ۱۲ سال، زیرا مصرف تزریقی این دارو در کودکان ارزیابی نشده است.
در مصرف روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا 7.5 و ۱۰ میلی گرم/میلی لیتر توجه ویژه موردنیاز است:
• کودکان زیر ۱۲ سال، زیرا مصرف تزریقی این دارو در بی حس کردن نواحی بدن ارزیابی نشده است. میزان دوز ۲ و 5 میلی گرم/میلی لیتر روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا می تواند مناسب تر باشد.

بارداری و شیردهی
اگر شما باردار و یا در دوران شیردهی هستید، فکر می کنید که باردار هستید و یا قصد بچه دار شدن دارید، قبل از مصرف این دارو با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید. روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا را می توان در دوران بارداری در شرایط خاصی مصرف کرد (مانند تجویز اپیدورال برای مصرف در زایمان).
اطلاعاتی مبنی بر اینکه آیا روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا در شیر ترشح می شود یا موجب آسیب به کودکان شیرخوار می شود، موجود نمی باشد.

قبل از مصرف دارو با پزشک خود صحبت کنید:
– راجع به همه بیماری ها و یا سوابق قبلی پزشکیتان
– اگر دچار مشکلات قلبی، کبدی و کلیوی هستید زیرا ممکن است نیاز باشد که پزشک دوز مصرفی روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا را تعدیل کند؛
– اگر شما یا یکی از بستگانتان به بیماری خونی نادری بنام “پورفیری” مبتلا هستید؛ در این مورد پزشک احتمالا بی حس کننده متفاوتی را برایتان تجویز می کند.
برای اجتناب از تزریق این دارو مستقیما به درون ورید یا مغز استخوان (تزریق ساب آراکنوئید) و جلوگیری از اثرات سمیت آنی باید احتیاط ویژه صورت گیرد. تزریق نباید در نواحی التهابی انجام شود. از تجویز طولانی مدت روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا در بیمارانی که به طور همزمان در حال درمان با داروهایی مانند فلووکسامین و انوکساسین هستند باید اجتناب شود (برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به بخش “سایر داروها و روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا در بروشور – بروشور را دانلود نمایید).

این دارو را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری نمایید.
این دارو را بعد از گذشت تاریخ انقضای درج شده روی جعبه بعد از واژه “Exp” مصرف نکنید. تاریخ انقضا به آخرین روز از آن ماه اشاره دارد.
در دمای زیر ۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود. از یخ زدگی جلوگیری شود.
روپیواکائین هیدروکلراید بیواینداستریا معمولا توسط پزشک یا در بیمارستان نگهداری می شود. آنها همچنین مسئول کیفی این محصول هستند که باید بلافاصله بعد از باز شدن مصرف شود. داروها را از طریق فاضلاب با زباله های خانگی دور نریزید. از داروساز راجع به دور انداختن داروهایی که دیگر به آنها نیاز ندارید سوال نمایید. این اقدامات به حفاظت از محیط زیست کمک می کنند.

سایر محصولات