مهار کننده ترشح اسید معده

مهار کننده پمپ پروتونی

درمان سوء هاضمه

Omeperasin 20 | Omeprazole| امپراسین

امپراسین 20 میلی گرم از جمله دارو هایی است که به درمان ترشح بیش از حد اسید معده و همچنین به مهار پمپ پروتونی کمک می کند.

مواردی که امپراسین به بهبود آنها کمک می کند عبارتند از:

-درمان سوء هاضمه

-درمان بیماری بازگشت اسید معده به مری

-بیماری ترشح بیش از حد اسید معده

-بیماری زخم دوازدهه

-درمان زخم معده

-درمان زخم های گوارشی ناشی از عفونت هلیکوباکترپیلوری

-درمان زخم های گوارشی ناشی از مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی

لازم به ذکر است که مصرف این دارو در کودکان باید با صلاح دید پزشک صورت گیرد.

مقدار و نحوه صحیح مصرف این دارو توسط پزشک تعیین می شود. برای آگاهی از این مقدار و مشورت با پزشک می توانید بروشور محصول را دانلود نمایید.

موارد منع مصرف: در صورت داشتن سابقه ی حساسیت به امپرازول، این دارو را مصرف نکنید.

– ابتلا با وجود سابقه بیماری مزمن کبدی: به دلیل افزایش نیمه عمر دارو در این بیماران، دوز دارو ممکن است نیاز به کاهش داشته باشد.
– بی خطری و کارآیی مصرف این دارو در کودکان و افراد زیر ۱۸ سال به اثبات نرسیده است.
– اطلاعات در مورد ارتباط سن با اثرات امپرازول در سالمندان موجود نمی باشد. اگرچه در سالمندان احتمال کاهش سرعت دفع و افزایش میزان دارو در خون وجود دارد.
– دارو را بلافاصله قبل از غذا و ترجیحا قبل از صبحانه میل نمایید.
– کپسول را به طور کامل ببلعید و از خرد کردن، شکستن، جویدن یا باز کردن آن خودداری نمایید.
– طول دوره درمان را کامل کنید.
– جهت کنترل پیشرفت درمان مراجعه ی منظم به پزشک در حین مصرف دارو می بایست صورت گیرد.
– در صورتی که مصرف دوزی از دارو را فراموش کردید، آن را در اولین فرصت مصرف نمایید. مگر اینکه به زمان مصرف دوز بعدی نزدیک باشد. در آن صورت مصرف کپسول را دو برابر نکنید.
– دارو را پس از سپری شدن تاریخ انقضاء که بر روی جعبه آن نوشته شده است، مصرف نکنید.
– دارو را دور از دسترس و دید اطفال نگهداری کنید.
– پس از هر بار مصرف در بطری را محکم ببندید.

تداخلات دارویی:

در اینجا تنها بخشی از داروهایی که با مصرف همزمان امپرازول تداخل دارند نوشته شده است. اگرچه امپرازول با افزایش pH اسید معده می تواند میزان دارو در خون تمام داروهایی که جذب آنها وابسته به pH است را تحت تاثیر قرار دهد. لذا پیش از مصرف این دارو پزشک خود را از تمامی اقلام داروهای مصرفی تان آگاه نمایید. برای اطلاع از این لیست بروشور دارو را دانلود کنید.

عوارض جانبی دارو:

هر دارو به موازات اثرات درمانی ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز شود. اگرچه همه این عوارض ممکن است در یک فرد دیده نشود، در صورت بروز عوارض زیر و یا عوارضی غیر از آنچه در برگه راهنما قید گردیده است، با پزشک، داروساز و یا مراکز درمانی تماس بگیرید.
عوارض نادر: تاول؛ لرز؛ تب؛ احساس ناراحتی و مریضی؛ درد عضلات؛ قرمزی یا سوزش چشم ها؛ قرمزی، نازکی، خارش، سوزش یا پوسته پوسته شدن پوست ؛ گلو درد؛ وجود زخم روی لب یا داخل دهان. (علائم واکنش های شدید پوستی مانند نکروز اپیدرمال سمی)
خونریزی یا زخم روی لبها؛ لرز؛ تب؛ دردهای عضلانی؛ درد؛ راش های پوستی یا خارش پوست؛ گلو درد؛ زخم یا لکه های سفید روی لب ها، در دهان، یا روی آلت تناسلی. (علائم سندروم استیونز جانسون.)
تاول روی کف دست و کف پا، تب، احساس خستگی یا ضعف غیر عادی؛ درد مفاصل؛ قرمزی پوست (علائم بیماری اریتما مولتی فرم.)
احساس خستگی و ضعف بیش از حد (علائم مشکلات کبدی خصوصا کم خونی.) درد پشت، ساق پا یا معده؛ کاهش اشتها، احساس خستگی و ضعف بیش از حد؛ (علائم کم خونی خونریزی دهنده.)
خونریزی یا کبودی غیرعادی (می تواند علائم ترومبوسیتوپنی یا پنسیتوپنی باشد.)
ادرار خون آلود (علائم هماچوری): ادرار کدر (علائم پروتئین یوری) ادرار کردن دشوار، با سوزش یا دردناک؛ تکرر ادرار. (علائم عفونت مجاری ادراری)

– این دارو از نظر رده بندی مصرف در بارداری در دسته ی C قرار دارد. این بدین معناست که تاکنون مطالعات کافی و به خوبی کنترل شده ای در زمینه ی مصرف این دارو در دوران بارداری انجام نشده است. لذا مصرف این دارو در دوران بارداری می بایست تنها با تجویز پزشک شما صورت گیرد.

– امپرازول در شیر مادر ترشح می شود و می تواند موجب بروز عوارض جانبی جدی در نوزاد شیرخوار شود. لذا مصرف این دارو در دوران شیردهی می بایست فقط بر اساس نظر پزشک معالج شما صورت گیرد. در صورت صلاحدید پزشک به مصرف این دارو در دوران شیردهی، می بایست شیردهی به نوزاد قطع شود.

در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد، دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید.

سایر محصولات