درمان تشنج در صرع

بهبود تشنج های تونیک کلونیک عمومی اولیه

بهبود حملات صرع پارشال

Levetiracetam Bluepharma / Levetiracetam (لوتیراستام)

لوتیراستام بلوفارما چیست و مورد مصرف آن

لوتیراستام بلوفارما یک داروی ضد صرع است. (دارویی که برای درمان تشنج در صرع استفاده می شود)
لوتیراستام بلوفارما در موارد زیر استفاده می شود:
به تنهایی در بزرگسالان و نوجوانان ۱۶ سال و بزرگ تر که به تازگی صرع در آنها تشخیص داده شده، برای درمان شروع حملات صرع موضعی (پارشال) همراه یا بدون حملات عمومی (ژنرالیزه) ثانویه.
به عنوان داروی اضافه شونده به سایر داروهای ضد صرع (درمان کمکی) در درمان:
حملات صرع پارشال همراه یا بدون ژنرالیزه در بزرگسالان، کودکان و نوزادان یک ماه به بالا:

  • تشنج میوکلونیک در بیماران ۱۲ سال به بالا در صرع میوکلونیک نوجوانان
  • تشنج های تونیک کلونیک عمومی اولیه در بیماران ۱۲ سال به بالا با صرع عمومی ناشناخته (ژنرالیزه ایدیوپاتیک).

تشنج میوکلونیک در بیماران ۱۲ سال به بالا در صرع میوکلونیک نوجوانان
تشنج های تونیک کلونیک عمومی اولیه در بیماران ۱۲ سال به بالا با صرع عمومی ناشناخته (ژنرالیزه ایدیوپاتیک).

هشدار

قبل از مصرف لوتیراستام بلوفارما با پزشک، داروساز یا پرستار خود صحبت کنید. اگر از مشکلات کلیوی رنج می برید، دستورالعمل های پزشکتان را دنبال کنید. در صورت نیاز به تعدیل دوز، پزشکتان تصمیم خواهد گرفت.
اگر متوجه هر کندی در رشد یا بلوغ نابهنگام در فرزندتان شدید، لطفا به پزشکتان اطلاع دهید. اگر متوجه افزایش در شدت تشنج (مانند افزایش تعداد دفعات) شدید ، لطفا به پزشکتان اطلاع دهید.
تعداد کمی از افراد درمان شده با داروهای ضد صرع مانند لوتیراستام بلوفارما، دارای افکار آسیب به خود یا خودکشی بوده اند. اگر شما دارای هرگونه علائمی از افسردگی یا افکار خودکشی هستید، لطفا سریعا به پزشکتان اطلاع دهید.

رانندگی و استفاده از ماشین آلات

لوتیراستام بلوفارما ممکن است موجب اخلال در توانایی شما در رانندگی یا استفاده از هر ابزار یا ماشین آلاتی شود، زیرا ممکن است احساس خواب آلودگی در شما ایجاد کند. این امر در ابتدای درمان یا زمان افزایش دوز بیشتر اتفاق می افتد. تا زمانی که مشخص نشود که توانایی شما در انجام چنین فعالیت هایی به حال طبیعی برنگشته، نباید رانندگی و از ماشین آلات استفاده کنید.

قبل از مصرف هر دارویی با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید. اگر باردار یا در دوران شیردهی هستید، احتمال می دهید که باردار باشید و یا قصد بچه دار شدن دارید، قبل از مصرف این دارو با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید. لوتیراستام بلوفارما نباید در دوران بارداری مصرف شود مگر اینکه به وضوح ضروری باشد، خطر احتمالی دارو برای کودک متولد نشده ناشناخته است . در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که لوتیراستام بلوفارما در مقادیر بالاتر از دوز موردنیاز برای کنترل تشنج، دارای اثرات ناخواسته بر باروری می گردد. شیردهی در طول درمان با این دارو توصیه نمی شود.

سایر محصولات