کنترل فیبریلاسیون بطنی عود-کننده،

فیبریلاسیون دهلیزی و دیگر انواع آریتمی

ایست قلبی همراه با تاکی-کاردی بطنی یا فیبریلاسیون بطنی

Amiondarone / AMIODARONE HYDROCHLORIDE (آمیو دارون)

آمیودارون بیواینداستریا چیست و به چه منظور استفاده می شود؟

آمیودارون بیواینداستریا حاوی ماده فعالی به نام آمیودارون هیدروکلراید است که به گروهی از داروها به نام آنتی آریتمیک کلاس ۳ تعلق دارد که برای کنترل ضربان نامنظم قلب شما (آریتمی) به کار می روند.

آمیودارون بیواینداستریا باید برای تزریق داخل وریدی و زمانی مورد استفاده قرار گیرد که پاسخ سریع مورد نیاز است یا تجویز خوراکی دارو امکان پذیر نیست.

آمیودارون بیواینداستریا برای موارد زیر به کار می رود:

 درمان و پیشگیری از اختلالات شدید ضربان قلب که با سایر درمان ها رفع نشده باشد (تاکی کاردی حمله ای و غیر حمله ای فوق بطنی، اکستراسیستول دهلیزی، فلوتر دهلیزی یا فیبریلاسیون)

 

– درمان بعضی بیماری ها که از مشخصه هایشان افزایش تعداد ضربان قلب مشخص است (تاکی کاردی رفت و برگشت حمله ای فوق بطنی از قبیل سندرم ولف – پارکینسون – وایت)
– درمان سایر اختلالات ضربان قلب مثل ضربان غیرطبیعی اکستراسیستول) و افزایش تعداد ضربان قلب (اکستر اسپستول بطنی)

در صورتی که باردار هستید یا شیر می دهید، احتمال می دهید باردار باشید یا قصد باردار شدن دارید قبل از مصرف این دارو از پزشک یا داروساز خود مشورت بخواهید.
اگر باردار هستید این دارو را مصرف نکنید مگر اینکه به وضوح ضروری باشد. مصرف این دارو در زمان بارداری موجب آسیب غده ی تیروئید جنین می شود.
در زمان شیردهی این دارو را مصرف نکنید.

نحوه مصرف، حتما با دستور پزشک باید باشد.

این دارو بر توانایی شما در رانندگی با کار با ماشین آلات تأثیر نمی گذارد.

آمیودارون بیواینداستریا حاوی بنزیل الکل است.
در شیرخواران و کودکان زیر ۳ سال مصرف نشود. (قسمت «آمیودارون بیواینداستریا را مصرف نکنید» را ملاحظه نمایید)
این دارو حاوی بنزیل الکل (۲۰ میلی گرم در میلی لیتر) است که ممکن است موجب واکنش های سمی و حساسیتی در شیرخواران و کودکان زیر ۳ سال شود.

حتما تحت نظر پزشک مصرف شود.

چگونه آمیودارون بیواینداستریا را نگهداری کنیم؟

دارو را دور از دید و دسترس کودکان نگه دارید.

از مصرف دارو پس از تاریخ انقضا که روی بسته بندی کنار “EXP” درج شده است خودداری نمایید. منظور از تاریخ انقضا آخرین روز از آن ماه است.

از قرار دادن دارو در یخچال و یا یخ زدگی آن خودداری نمایید. نگهداری در دماهای پایین ممکن است موجب تشکیل رسوب کریستال شود. آمپول هایی که در آنها رسوب وجود دارد نباید استفاده شوند.

داروهایی را که دیگر قابل مصرف نیستند، همراه با فاضلاب یا زباله های خانگی دور نریزید. در مورد نحوه ی معدوم سازی داروهایی که دیگر استفاده نمی شوند با داروساز مشورت نمایید. این به حفظ محیط زیست کمک می کند.

احتياطات ویژه ی نگهداری از قرار دادن دارو در یخچال یا یخ زدگی آن خودداری نمایید. نگهداری در درجه حرارت پایین می تواند موجب تشکیل رسوب کریستال شود. آمپول هایی که در آنها رسوب وجود دارد نباید مورد استفاده قرار گیرند.

سایر محصولات