تولیدیارکژل

ژل موضعی سیلدنافیل (ارکژل)

سیلدنافیل در درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی در آقایان استفاده می شود. این دارو با افزایش جریان خون در آلت تناســـلی به نعوظ در هنگام تحریک جنسی کمک می کند. سیلدنافیل باعث مهار نوع شـــماره ۵آنزیم فسفودی استراز (cGMP) و افزایش نیتریک اکساید (NO) در سلول ها می گردد. این آنزیم جریان خون در آلت تناسلی مرد را تنظیم می کند. در واقع ســـیلدنافبل موجب افزایش جریان خون در آلت تناسلی در شرایط تحریک جنسی می شود.
از آنجایی که سیلدنافیل در افزایش خون رسانی به واژن و ناحیه کلیتورال نیز دخالت دارد می تواند موجب بهبود تحریک و ارگاسم در زنان شود. اختلال برانگیختگی جنسی زنان زمانی رخ می دهد که افزایش جریان خون برای فعالیت جنسی کافی نیست. اختلال برانگیختگی معمولا با اختلال ارگاسم نیز همراه است.
همچنین شواهد نشان می دهند سیلدنافیل موجب افزایش جریان خون رحمی و افزایش ضخامت آندومتر نیز می گردد. به دلیل این ویژگی، این دارو انتخاب بالقوه برایبهبود اندومتر نازک است که موجب کاهش نرخ لقاح و بارداری در زنان می گردد.ضخامت کـــم آندومتر یکی از دلایل عدم موفقیـــت روش های درمان ناباروری بخصوص IVF است.
شروع اثر این دارو تا نیم ساعت بعد از مصرف دارو می باشد. طول مدت اثر ایندارو تا حداکثر ۴ساعت     می باشد، لیکن اثر دارو در ۲ساعت اول بیشتر است.
مقدار و نحوه صحیح مصرف دارو:
اختلال های نعوظ در آقایان: نیم ساعت قبل از نزدیکی، لایه ی نازکی از ژل را بر رویآلت تناسلی بمالید.
اختلال های برانگیختگی جنسی در بانوان: نیم ساعت قبل از نزدیکی، لایه ی نازکیاز ژل را بر روی ناحیه ی کلیتوریس بمالید.
تداخلات دارویی:
داروهای حاوی نیترات، نظیر نیتروگلیســـیرین، ایزوسورباید دی نیترات: مصرف همزمان سیلدنافیل با این دسته داروها ممنوع می باشد.
فواید ژل سیلدنافیل:
1) به دلیل تماس مستقیم با موضع هدف و جذب سریع از طریق پوست، اثرگذاری بیشتری دارد.
2) به دلیل حلالیت ژل در آب، به آسانی از روی پوست پاک می شود.
3) دوز دارو به دلیل اثرگذاری بیشتر ژل، در مقایسه با داروهای خوراکی کمتر است.
4) اثر موضعی ژل سیلدنافیل سریع و با کمترین عوارض جانبی می باشد.

ارکژل

کاتالوگ محصول ارکژل